Single Blog Title

This is a single blog caption
3
May

2011 Conformation Results

Grand Champion
Skycrest Sanchez Abracadabra 4-H (Sanchez), 1st Intermediate Yearling, Chad Crest, AB
Reserve Grand Champion
Cedarwal Sanchez Icing (Sanchez), 2nd Intermediate Yearling, Erica Vanderwal, BC
HM Grand Champion
Cedarwal Stallion Raquel (Stallion), 1st Summer Yearling, Danielle Saelman, BC

Junior Calf (8)
1.Roswitha Secure Nicole 1570 (Secure), Laura Donohoe, MB
2.Kozak Frontrunner Lotto 4-H (Frontrunner), Katelyn Kozak, AB
3.Krista Golden Dice 4-H (Goldwyn), Carson Klugkist, AB
4.Altappel Damion Ashlyn (Damion), Mariah Schuurman, AB
5.Oakparke Magna Jaguar 1240 (Magna), Maxine Chartier, MB

Intermediate Calf (19)
1.Duckett D Lilo-ET (Destry), Danica Severinski, BC
2.Hyljon SS Hawaii 4-H (Sept Storm), Teresa Hylkema, BC
3.Nicrest Patrick Ace Tiara (Durango), Stephanie Stoker, BC
4.Oakparke Armstead Esther 1220 (Armstead), Phillipa Robinson, MB
5.Clanman Celebrity Status 4-H (Celebrity), Sean Smith, MB

Senior Calf (22)
1.Starcrest Rhyme Casablanca 4-H (Rhyme), Melissa Drydyk, BC
2.Crestomere Gold Rush (Goldwyn), Veronica Hunter, AB
3.Lone Pine Affirmation Jane (Affirmation), Noah Iversen, AB
4.Oakparke Stallion Jasey 1193 (Stallion), Desiree Talbot, MB
5.Skycrest Damion Nosejob 4-H (Damion), Katelyn Crest, AB

Summer Yearling (17)
1.Cedarwal Stallion Raquel (Stallion), Danielle Saelman, BC
2.Willswikk Stallion Devine (Stallion), Beverly Char
3.Wendon Aftershock Rina 4-H (Aftershock), Jaclyn Hunter, AB
4.CBS Laurin Revelation (Laurin), Alexis DeJong, BC
5.Mosnang Ashlar Crunch 4-H (Ashlar), David Hehli, AB

Junior Yearling (10)
1.Morsan Sanchez Priscilla (Sanchez), Reid Schuurman, BC
2.Goldenset Shottle Dodie (Shottle), Lee Morey, AB
3.Altappel Denzel Pegasus 4-H (Denzel), Margriet Appel, AB
4.Graylane Littoral Darling (Littoral), Mark Sweetnam, MB
5.RockyMountain Goldwyn Winnie 4-H (Goldwyn), Rebeka Hunter, AB

Intermediate Yearling (5)
1.Skycrest Sanchez Abracadabra 4-H (Sanchez), Chad Crest, AB
2.Cedarwal Sanchez Icing (Sanchez), Erica Vanderwal, BC
3.Krista Sanchez Mandy 4-H (Sanchez), Austin Klugkist, AB
4.Mosnang Fireback Winery (Fireback), Lachlan Fry, AUS
5.Lone Pine Above & Beyond New Moon 4-H (Beyond), Trisha Rutley, AB

Senior Yearling (6)
1.Bossomdairy Jasper Bunny (Jasper), Amanda Luymes, BC
2.Brummelhuis Sanchez Andrea (Sanchez), Arisjan Appel, AB
3.Eastside Lewisdale Amazing (Sanchez), Hans Hylkema, BC
4.Liliesdale Laurin Lotus (4-H), Lars Iversen, AB
5.Lone Pine Blackstone Brenda 4-H (Blackstone), Samuel Haeni, AB
 

Leave a Reply